شرکت توسعه معادن صدر جهان از شرکت‌های وابسته به گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی می‌باشد. شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی درسال 1376 به عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت رسیده و از سال 1384 با هدف توسعه فعالیت‌ها، گسترش مشارکت در انواع طرح‌های سرمایه‌گذاری در صنایع بانکداری، ساختمان و مسکن، معدن و صنایع معدنی، نفت، گاز و پتروشیمی و صنعت برق، فناوری اطلاعات، بازرگانی و بازار سرمایه و سایر فرصت‌های پربازده سرمایه‌گذاری به سهامی عام تغییر یافت. سهام شرکت خوارزمی در سال 1389 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت و در اسفندماه همان سال در بازار اول فرابورس ایران پذیرفته شد و هم‌اکنون با نماد معاملاتی «وخارزم» در بازار اول بورس اوراق بهادار تهران در حال معامله است.

شرکت توسعه معادن صدر جهان در تاریخ 1392/11/29 با مجوز شماره 450348 در اداره ثبت شرکت‌های استان تهران به ثبت رسیده و فعالیت خود را با هدف سرمایه‌گذاری در زمینه معادن و صنایع معدنی به‌عنوان بازوی تخصصی گروه خوارزمی و با تمرکز بر معدنکاری، استحصال و بازرگانی طلا و مس آغاز کرده است. این شرکت سهامدارعمده شرکت کارند صدرجهان به‌عنوان شرکت تخصصی معدنکاری و استحصال طلای معدن شادان واقع در استان خراسان جنوبی نیز می‌باشد.

این شرکت با شعاراصلی “خلق ارزش نامحدود از منابع محدود” فعالیت خود را با تکیه بر دانش، تخصص و توانمندی علمی و فنی متخصصین خود، بر تکمیل زنجیره­ارزش مواد خام معدنی وعرضه محصولات استاندارد به بازارهای داخلی و خارجی متمرکز کرده است.

همچنین از سال 1398 با تعریف و اجرای موفق فازآزمایشگاهی پروژه نوآورانه سنتز کلکتور ویژه فرآوری کانسنگ‌های اکسیدی مس موفق به دریافت گواهی دانش‌بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری شد.

حوزه فعالیت شرکت توسعه معادن صدر جهان، سرمایه ‌گذاری در اکتشاف و بهره‌برداری از معادن فلزی با اولویت طلا و مس در داخل و خارج از کشور و انجام معاملات بازرگانی اعم از خرید، فروش، واردات و صادرات مواد معدنی منتخب است.

در شرایط فعلی این شرکت در حال تکمیل عملیات اکتشافی به‌منظور اکتشافات تفصیلی و تعیین مقدار ذخایر قابل معدنکاری و بلوک بندی استخراجی بر اساس ژنز و عیار کانسنگ، تجهیز و راه‌اندازی معدن و احداث واحدهای فرآوری و استحصال ثابت و سیار در معادن دارای پروانه بهره‌برداری خود شامل معدن طلای شادان واقع در استان خراسان‌جنوبی، مس- طلای رشیدآباد واقع در استان زنجان و معدن مس- طلای جنوب هندوآباد اردستان واقع در استان اصفهان می باشد. به علاوه انجام عملیات سیستماتیک اکتشافی مس و طلا به منظور اخذ گواهی کشف در محدوده های دارای پروانه اکتشاف شامل محدوده قاباق تپه و قاضی ولی واقع در استان آذربایجان شرقی و محدوده دوست بیگلو واقع در استان اردبیل از دیگر اولویت‌های اجرایی شرکت در سال 1400 می باشد.

شرکت توسعه معادن صدرجهان سهامدارعمده شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان به عنوان بازوی تخصصی خود دراجرای پروژه استحصال طلا از معدن طلای شادان به عنوان بزرگترین معدن طلا در استان خراسان جنوبی با ذخیره قطعی بالغ بر 27 میلیون تن می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا